Plokštieji saulės kolektoriai ar vakuuminiai?

Vyrauja skirtingos nuomonės apie kolektoriaus rūšies pasirinkimą. Tiek specialistai, tiek vartotojai yra įsitikinę jų pasirinkto kolektoriaus tipo privalumais. Tačiau sprendžiant ką rinktis, verta atsiminti sekančius faktus.

Kolektorių efektyvumas

Kolektorių efektyvumas

1. 77% saulės spinduliavimo tenka vasaros pusmečiui (nuo balandžio iki rugsėjo) – tuo periodu aukščiausią energijos gavimą pasiekia plokšti kolektoriai! Erdviniai kolektoriai pasiekia geresnius rezultatus prie žemesnių išorės temperatūrų, taip vadinamame žiemos pusmetyje.

Kolektorių atsiperkamumas

Kolektorių atsiperkamumas

2. Geros kokybės vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai yra daug brangesni už plokščius saulės kolektorius. Net ir darant prielaida, kad vakuuminiai kolektoriai įsavins šiek tiek daugiau saulės energijos, investicija į plokščius saulės kolektorius atsiperka ženkliai greičiau.

3. Plokštieji saulės kolektoriai turi vos didesnius šilumos nuostolius, bet pasirodo žiema tai net pranašumas!

siego tirpimas

Sniego tirpimas kolektoriaus paviršiuje

Žiema užsnigus kolektorius ar jiems apledijus, plokščių kolektorių paviršius lydosi greičiau ir atsilaisvina nuo sniego/ledo. Plokštieji kolektoriai pradeda gaminti šilumą greičiau, nes greičiau pagauna saulės spindulius.

4. Labai svarbus praktinis privalus yra galimybė aušinti plokščiųjų kolektorių karšto vandens rezervuarą – darbas atostogų režimu. Tuo metu, kai nėra normalaus karšto vandens suvartojimo, siekiant apsaugoti sistemą nuo perkaitinimo, galima gražinti sukauptos energijos perteklių aplinkai. Perteklinė šiluma atiduodama aplinkai naktį. Vakuuminiai kolektoriau tokios galimybės neturi.

5. Plokštiesiems kolektoriams pagamintiems Kospel taikoma 10 metų garantija, kolektoriai yra gaminami iš patvarių medžiagų: vario, aliuminio, tinkamos klasės stiklo skirto saulės kolektoriams. Vakuuminiams kolektoriams paprastai suteikiama tik 5 metų garantija. Vakuuminių kolektorių vamzdeliai yra labai trapūs, dažnai pasitaiko suskilinėjimų arba sandarumo pažeidimų. Plokščiųjų kolektorių gedimų pasitaiko labai retai.

kolektoriaus kolba

Vkuuminio kolektoriaus kolba (vamzdžiai)

6. Pabaigai reiktų atkreipti dėmesį, kad dauguma vakuuminių saulės kolektorių yra importuojami iš Kinijos. Jų kokybė paprastai yra toli nuo Europinių produktų.