Kokį momentinį šildytuvą pasirinkti: su hidrauliniu ar elektroniniu valdymu?

Momentinių šildytuvų naudojimas yra labiausiai taupantis vandens pašildymo būdas. Šie įrengimai įsijungia ir ima elektros energiją tik šilto vandens paėmimo momentu, kuris gaunamas nedelsiant po jo atsukimo. Viena iš svarbiausių momentinių šildytuvų ypatybių yra ta, kad jie leidžia pastoviai imti šiltą vandenį, neapribotą rezervuaro talpa. Tačiau ne kiekvienas vis tiktai žino, kad šildytuvai gali būti daugiau ar mažiau ekonomiški. Galima  būtent pasirinkti šildytuvus su hidrauliniu pajungimu arba šildytuvus, valdomus elektroniniu būdu.

Hidraulinis valdymas

Šildytuvų hidraulinis valdymas, priklausomai nuo pratekančio vandens kiekio, mechaniniu būdu apjungia 1 arba 2 galios laipsnius. Tuo pačiu metu jie turi jungiklį, įgalinantį nustatyti pilną galią arba jos apribojimą – ekonominis režimas. Toks pajungimo būdas reiškia tai, kad praktiškai iš šildytuvo ištekančio vandens temperatūra priklauso nuo pratekančio vandens kiekio: kuo daugiau vandens – tuo žemesnė temperatūra.

Hidraulinis valdymas

Hidraulinis vandens šildytuvo valdymas

Kospel asortimente yra du trifazių hidraulinių  šildytuvų modeliai:

  • PPH2 hydraulic – paprastas, patikimos konstrukcijos bei geriausios kainos šildytuvas
  • KDH Luxus – šildytuvas su variniais šildymo elementais, solidaus dizaino (konstrukcijos), kuris patikrintas per 20 metų gamybos

Elektroninis valdymas

Elektroniniai šildytuvai užtikrina labiau komfortišką ir ekonomišką eksploataciją. Valdymo sistema įgalina sklandų vandens temperatūros reguliavimą 30-60 ºC ribose.

Elektroninis valdymo jutiklis, skirtas matuoti vandens srautui, gali būti įjungtas net ir esant mažam srautui 2,5 l/min, kas yra ypatingai svarbu vietose, kuriose mažas vandens spaudimas.

Elektroninis valdymas

Elektroninis vandens šildytuvo valdymas

Elektroniniai šildytuvai turi galimybę papildomai pašildyti vandenį, jau prieš tai šildytą, pav. dirbant su akumuliacinėm talpomis. Vandens temperatūra šildytuvo išėjime maitinime gali siekti net 70 ºC.

Elektroniniuose šildytuvuose taip pat yra darbo prioriteto jungiklis, kuris įgalina darbą su kitais įrengimais, turinčiais didelę galią (pav. elektros katilu ir pan.) prioriteto pagrindu.

Išlaidų palyginimas su elektroniniu valdymu užtikrina labiau taupią eksploataciją. Pavyzdžiui, naudojant praustuvą, įsijungia nedidele galia jau prie minimalaus vandens tekėjimo. Šildytuvo galia yra tiksliai pritaikyta prie  pratekančio vandenio kiekio, ko dėka energijos sunaudojimas gali būti net 30% mažesnis, nei  esant hidrauliniam šildytuvui.

elektros sanaudos

Elektroninio ir hidraulinio valdymo el. sąnaudų palyginimas

Firmos Kospel pasiūlyme yra keturi trifazių elektroninių  šildytuvų modeliai:

  • PPE2 electronic LCD – šildytuvas su LCD ekranu, leidžiantis suprogramuoti 3 temperatūras, blokadą prieš apsiplikinimą, turintis funkciją : 3 galios 1 šildytuve
  • PPVE Focus electronic – pirmasis vandens šildytuvas rinkoje su LCD liečiamu ekranu
  • KDE Bonus electronic – šildytuvas su variniais elementais, solidžios, patikimos konstrukcijos (dizaino)
    EPP-36 Maximus – didelio galingumo šildytuvas