Kaip pasirinkti geriausią būdą šiltam vandeniui gauti?

Šiltas vanduo yra vienas iš pagrindinių dalykų, be kurių šiandien negalima įsivaizduoti gyvenimo name, bute, biure, restorane ir t. t. Priklausomai nuo individualių poreikių bei techninių aplinkybių, egzistuoja eilė  įrenginių, suteikiančių galimybę šildyti vandenį. Įmonė Kospel jau 20 metų specializuojasi jų  gamyboje.

Elektriniai momentiniai vandens šildytuvai

Pagrindiniai  momentinių vandens šildytuvų  privalumai yra: maži matmenys, todėl juos galima lengvai prijungti arti vandens tiekimo vietos, bei automatinis įsijungimas tik čiaupo atsukimo momentu – jie yra taupantys elektros energiją. Nėra nuostolių, susijusių su šilto vandens saugojimu bake bei  jo tekėjimu ilgais vamzdžių atstumais.

Kaip elektros prietaisai, jie turi pranašumą prieš dujinius – nereikalauja  specialių dujų jungčių montažo (elektros instaliacija yra kiekvienuose namuose), nereikalauja tinkamai vėdinamų patalpų, nei krosnies statybos. Jų eksploatacija  yra saugi, negresia sukelti sprogimą bei nedūmina.

Populiariausi yra praustuvų šildytuvai parduodami iškart su maišytuvu ir kabinami tiesiog virš praustuvo. Tai modeliai EPS2 Twisetr i EPJ Optimus.

Kospel EPJ

Kospel EPJ momentinis boileris

Vasaros nameliuose bei kempinguose dažnai naudojami  dušo šildytuvai EPJ.P Primus ir EPS2.P Prister. Jie turi taip vadinamą saugumo laipsnį IP25, t.y. jų korpusai yra taip užsandarinti, kad juos būtų galima tiesiogiai montuoti dušo kabinose.

Kospel Primus

Kospel Primus momentinis boileris

Tuo tarpu šildytuvai EPO Amicus i EPO2 Amicus dažniausiai randa pritaikymą virtuvėse. Yra maži, ko dėka galima juos lengvai paslėpti  spintelėje po  kriaukle, ir tuo pačiu metu, esant  el. srovės galiai 6 kW lygyje, leidžia gauti vandens srovę, leidžiančią  suplauti nedidelį  indų kiekį.

Kospel Amicus

Kospel EPO Amicus momentinis boileris

Viršuje aprašyti šildytuvai leidžia veikiau  naudotis vienu kranu ir bendrai yra maitinami įtampa 230 V. Norint gauti didesnį kiekį šilto vandens keliuose kranuose, reikia taikyti  trijų fazių įrenginius, maitinamus įtampa 400 V. Čia yra siūlomi  modeliai PPH2 ir KDH Luxus, o taip pat dar tobulesni technologiškai modeliai su elektroniniu valdymu PPE2 electronic LCD, KDE Bonus, PPVE Focus electronic ir EPP Maximus.

Kospel KDE Bonus

Kospel KDE Bonus momentinis boileris

Kiekvieną iš išvardintų trifazių šildytuvų reikėtų atskirai aptarti. Šio artikulo poreikiui reikia tiktai pabrėžti, kad šildytuvo su elektroniniu valdymu pasirinkimas pateikia du svarbiausius privalumus : energijos taupymą ir aiškiai didesnį vartojimo komfortą. Daugiau informacijos apie elektroninių šildytuvų privalumus rasite straipsnyje „Kokį šildytuvą pasirinkti“ : hidraulinį ar elektroninį? Taip pat verta priminti apie galios parinkimą – maudymuisi po dušu užtenka 12 kW galios, pripildyti voniai reikia jau naudoti nuo 18 kW galią.

Elektriniai tūrinai šildytuvai (boileriai)

Aukščiau aprašyti momentiniai šildytuvai prie visų  savo teigiamų savybių, turi tam tikrą nepatogumą – turi palyginti didelį galingumą, o kas su tuo eina, reikia atitinkamos elektros instaliacijos. Deja, dažnai tai yra sunkiai pereinamas techninis barjeras, tada pasirinkimui yra tūriniai šildytuvai (boileriai).

Tūrinių šildytuvų galia leidžia jų pajungimą prie paprastų elektros lizdų. Pagrindinis  įrengimo pasirinkimo kriterijus yra jo talpa.

Kospel LUNA

Kospel LUNA 5 litrų vandens šildytuvas

Praustuvui ar virtuvės kriauklei galima naudoti šildytuvą POC Luna inox su 5 litrų talpa.

Didesnius šilto vandens kiekius galima gauti iš šildytuvų OSV Slim su talpa nuo 20 iki 80 litrų.

Tūriniai vandens šildytuvai ir talpos su šilumokaičiais

Viršuje buvo aprašyti įrengimai, kurie tiesiogiai šildo vandenį. Tačiau turint pakankamą centrinio šildymo katilą, galima jį naudoti šiam tikslui. Tokioje situacijoje instaliuojasi netiesioginio šildymo boileris su arba be el. kaitinimo elementu (tenas). Boileris su šilumokaičiu tarnauja šilto vandens, pavyzdžiui sušildyto šilumokaičio ritės, kaupimui ir saugojimui.

Didelės talpos vandens šildytuvų su arba be šilumokaičių naudojimas turi ypatingą prasmę didelėse sistemose, kur yra, pavyzdžiui 2 vonios kambariai, ir dėl naudojimo komforto reikia  pritaikyti šilto vandens  cirkuliaciją.

Sistemose su kieto kuro (mediena, anglis) katilais dažniausiai yra naudojamos WW Termo Hit tipo horizontalūs netiesioginio šildymo boileriai su gyvatuko tipo šilumokaičiu, arba izoliuoti horizontalūs vandens šildytuvai su bakas-bake tipo šilumokaičiu WP Thermo Hit. Čia svarbu pažymėti, kad bakas-bake tipo vandens šildytuvai turi didesnį šildymo pajėgumą, dėka žymiai  didesnio šilumos kaitos paviršiaus.

Kospel Thermo Hit

WW ir WP Thermo Hit boileriai

Šiuolaikinėse instaliacijose su dujų ar elektros katilais, naudojamos vertikalios akumuliacinės talpos su spiraline šilumokaičio rite tipo SW Thermo Max. Tokia ritė turi paprastai didesnį paviršių ir šildymo galią, nei horizontalioje boileriuose su šilumokaičiu, o vertikalus instaliavimas duoda žymiai geresnį vandens temperatūros pasiskirstymą rezervuare. Taip pat yra galimos akumuliacinės talpos su dvejomis ritėmis tipo SB Termo Solar, kurios įgalina, be katilo pajungimo, papildomai prijungti kitą šilumos šaltinį, pavyzdžiui saulės kolektorius.

Kospel-SW

Kospel SW Thermo Max boileriai

Firma Kospel siūlo plačią vandens šildytuvų  gamą, iš kurios galima išsirinkti įrengimą, geriausiai pritaikytą vartotojo poreikiams. Kad būtų galima padaryti optimalų pasirinkimą, verta susisiekti su specialistu.