Kodėl verta šildytis elektriniu katilu?

Ieškodami atsakymo į šį klausimą, Kospel atliko apklausą tarp savo klientų, tiek tų, kurie ką tik apsisprendė instaliuoti elektrinį katilą, bei tų, kurie jį naudoja jau keletą metų. Štai kokie argumentai buvo dažniausi.

Elektros takilas

Kodėl verta šildytis elektriniu katilu?

miniature1-straipsniaiIdealiai tinka energiškai efektyviam būstui

Metinės šildymo elektros katilu išlaidos name, kurio plotas 150 m2 ir poreikis šilumai 6000 kWh/metus, naudojant pigesnį apmokėjimų tarifą ir šilumos akumuliacijos rezervuarą, yra 460 Eur lygyje.

miniature2-straipsniaiIntegracija su kieto kuro katilu arba židiniu

Kieto kuro katilo arba židinio su vandens pašildymu naudojimas pastoviam šildymui yra pigiausia, jei kalbame apie eksploatacijos išlaidas. Tačiau tai nėra komfortabilu – tai siejasi su rankiniu kuro įkrovimu, krosnies valymu ir su tuo susijusiais nešvarumais. Išvykimas atostogų ir sistemos palikimas be aptarnavimo keletui dienų gresia užšalimu. Elektrinio katilo įterpimas į sistemą panaikina tuos nepatogumus, išlaikant nedideles eksploatacijos išlaidas.

miniature3-straipsniaiMažos pradinės investicijos

Šildymo sistemos, pagrįstos elektros katilu, statyba yra pigesnė nei šildymo dujomis, mazutu ar kietu kuru. Jau elektros šildymo katilo kaina yra konkurencinga. Atkrenta dujinio prijungimo, krosnies statymo ar kamino įdėklo išlaidos. Elektros jungtis yra kiekviename pastate, o katilo instaliacija yra lengva ir nereikalauja specialių patalpų.

miniature4-straipsniaiNėra gamtinių dujų įvado

Esant sunkiam priėjimui prie dujų tinklo, geriausias sprendimas yra elektrinis katilas. Kieto kuro vartojimas yra nekomfortabilus, o skystų dujų arba mazuto katilai yra brangūs dėl investicijų ir eksploatacijos. Elektros instaliacija yra prieinama kiekviename name, o elektros šildymo katilo instaliacijos išlaidos yra nedidelės. Esant gerai apšiltintam namui ir gerai šilumos akumuliacijai prie pigesnio energijos tarifo – šildymo išlaidos elektros katilu yra nedidelės.

miniature5-straipsniaiNaudojimo patogumas

Elektriniai šildymo katilai yra patogus naudojimui. Elektros katilai funkcionuoja pilnai autonomiškai ir visas valdymas susiveda į perjungimą tarp vasarinio ir žeminio darbo režimų.

miniature6-straipsniaiŽemi aptarnavimo ir serviso kaštai

Elektros šildymo katilai praktiškai nereikalauja periodinių apžiūrų. Tokiu būdu atkrenta dujų, židinio ir ventiliacijos instaliacijos priežiūros išlaidos.

miniature7-straipsniaiEksploatavimo saugumas

Remiantis priešgaisrinės apsaugos duomenimis šildymo sezono metu užregistruojama net keletas tūkstančių įvykių, susijusių su anglies dvideginiu, tame tarpe daugiau nei 100 mirtinų aukų! Sukoncentruotas anglies dvideginis (smalkės), kuris gali išsiskirti iš techniškai netvarkingų dujinių, mazuto bei kieto kuro katilų, gali nužudyti žmogu per 60 sekundžių. Elektros katilo vartojimas nesudaro pavojaus apsinuodijimui smalkėmis ar sprogimui.

miniature8-straipsniaiEstetika ir paprastas montavimas

Elektros katilai yra nedideli estetinio vaizdo įrengimai, kuriuos galima lengvai pakabinti ant sienos praktiškai kiekvienoje patalpoje.

miniature9-straipsniaiEkologija ir aplinkos apsauga

Elektros energija nedidina sunkių aplinkos užteršimų. Kenksmingos medžiagos, kurios yra deginimo rezultatas, atsiranda ne namuose, bet tik ten, kur energija yra gaminama-elektrinėse, kuriose išmetamos dujos yra sėkmingai išvalomos.