Elektrinio katilo integravimas su kieto kuro židiniu

Elektrinio katilo sujungimas su židiniu su vandens šildymu arba kieto kuro katilu yra sprendimas, kuris vis dažniau taikomas šiuolaikinėse šildymo instaliacijose.

Kieto kuro naudojimas yra dabar pigiausias, tačiau mažai komfortabilus. Esant židiniui, kaip ir kieto kuro katilui, reikia atsiminti apie pastovų kuro papildymą, taip pat įrengimų valymą. Dar vienas nepatogumas yra katilinės palikimas be priežiūros, o ilgesnis išvažiavimas, pav. atostogų, siejasi su instaliacijos užšalimo rizika.

schema

Elektrinio katilo pajungimo schema

Tas problemos panaikina elektrinis katilas, kuris palaikys šildymą tuo metu, kai dėl įvairių priežasčių nėra galimybės papildyti kuro. Automatiškai įsijungs tiktai tada, kai pavyzdžiui ryte užges ugnis židinyje. Kai visi namiškiai išvyks atostogų – palaikys temperatūrą, kuri neleis užšalti sistemai.

Elektrinio katilo instaliacija siejasi su nedidelėmis investicinėmis išlaidomis, tikrai žemesnėmis, nei esant dujiniams arba mazuto katilams. Tuo pačiu elektros energijos sunaudojimas bus nedidelis. Išrašas pateikia pastato, stovinčio atskirai, kurio plotas 150 m2, ir kuriame metinis šildymo energijos poreikis siekia 100 kWh/m2, šildymo išlaidų palyginimą. Skaičiavimuose priimta, kad elektrinis katilas dirbs kaip pagalbinis, vidutiniškai 20% laiko šildymo sezono metu.

Šildymo islaidos

Šildymo skirtingais energijos šaltiniais išlaidos

Šildymas skirtingais energijos šaltiniais. Ryškiai matosi, kad elektrinio katilo naudojimas jungtyje su židiniu arba kieto kuro katilu, tik nežymiai pakelia eksploatacijos išlaidas. Tačiau nauda, išplaukianti iš be abejonių didesnio visos sistemos aptarnavimo komforto, yra didžiulė.