Elektrinių šildymo katilų pritaikymo pavyzdžiai

namas1Vieno aukšto namas Vroclavo apylinkėje, kurio plotas 130 m2. Dėl didelio atstumo nuo dujų tinklo viskas name yra maitinama elektros energija: elektrinis katilas, vandens šildytuvas, skalbyklė, indų plovimo mašina, viryklė. Šildymo sistema susideda iš elektrinio katilo ir židinio su vandens pašildymu. Tačiau, esant švelnioms žiemoms, kurios buvo pastaraisiais metais, dėl komforto ir nesančio poreikio priežiūrai, yra naudojamas tiktai elektrinis katilas.
katilineNamas Siemianovicuose, Šl. apskr. kurio plotas 180 m2. Yra suinstaliuotas katilas su valdymu pagal oro sąlygas, kurio galia 21 kW, bei 2 rezervuarai, kurių bendra talpa 600 l. Šis sprendimas leidžia naudotis pigia elektros energija, esant II tarifui. Investicinės išlaidos, lyginant su dujiniu katilu, nebuvo didelės, o šildymo išlaidos, naudojant žemą tarifą, taip pat yra žemos.
namasEnergiją taupantis namas Tychuose. Namas yra 163 m2 ploto, o energijos poreikis šildymo tikslams yra tik 2,14 kW! Suinstaliuotas katilas, kurio galia 4 kW, sunaudoja per metus apie 5000 kWh energijos. Naudojant savaitgalio tarifą, namo apšildymas kainuoja šiek tiek daugiau nei 460 Eur. Sprendimą suinstaliuoti elektrinį katilą padiktavo žemos investicinės išlaidos, o taip pat šiuolaikinis, komfortabilus ir saugus realizavimas, išlaikant nedideles eksploatacijos išlaidas.
Namai-LODZŠiuolaikiniai, energiją taupantys daugiabučių pastatai Lodzėje. Elektros katilai, kurių galia 6 kW ir 8 kW, buvo sumontuoti butuose, kurių plotas 60-90 m2. Elektros katilų montažo sprendimas buvo padiktuotas vartojimo saugumo ir komforto, o taip pat dėl žemų investicinių išlaidų. Tuo pačiu, energiją taupanti statybos technologija padaro, kad šildymo išlaidos būtų mažos.
plovyklaElektros katilai rado pritaikymą automobilių plovyklose prie vieno iš benzino kolonėlių tinklų. Šiuo atveju, katilai maitina oro šildytuvus. Pagrindinis argumentas čia buvo montavimo lengvumas bei aptarnavimo nebuvimas. Kaip neužsidegantys įrengimai, jie yra saugūs šioje vietoje.
klonikos-katilai4 elektros katilai, kurių galia 36 kW, sujungti į tinklą, šildo kliniką, kurios bendras plotas daugiau nei 10.000 m2. Katilai tuo pačiu metu šildo vandenį esantį rezervuaruose.
dambaVandens laiptas „Kościuszko” Krokuvoje yra įdomaus elektros katilų pritaikymo pavyzdys. Galima pasakyti, kad katilai apšildo viską! Vandens laiptas yra saugomas nuo apledėjimo naudojant 10 katilų, kurių galia 8 kW. Šalčių metu katilai užtikrina vandens tekėjimą per laiptą.